6. “Future Unicorn” Ödülleri

Dijital Türkiye Platformu olarak üyesi olduğumuz Digital Europe tarafından düzenlenen “Future Unicorn” ödüllerinin altıncısı için başvurular açılmıştır.

Geçtiğimiz yıl ilk üçe girme başarısını yakaladığımız bu yarışmada bu yılda güçlü bir adayla iddialı olmak ülkemiz için çok iyi bir bilinirlilik, sektörümüz ve scale-up larımız için iyi bir motivasyon olacaktır.

2023 Masters of Digital etkinliği içerisinde yer alacak ödül töreni bu yıl dünya kadınlar günü olan  8 Mart 2023 tarihinde yapılacaktır. Gün, DE tarafından kadınların sektördeki yeri, kadın liderlerin ilham verici olması, yüreklendirme ve kutlama amacı ile özellikle seçilmiştir.

Aday olma koşulları:

  1. En az 10 çalışanı olan ve son 3 yılda yılda en az %20 (gelir veya çalışan açısından) büyüyen bir şirket olduğunu düşünüyoruz.
  2. Teknolojinin çevre ve/veya toplum için olumlu (social impact)değişiklikleri tetikleyebileceğini gösteren ve en önemli önceliklerimizden (Yapay Zeka, Veri, Siber Dayanıklılık, Yeşil Sağlık veya Beceriler ) en az biri üzerinde etki gösteren bir scale-up  
  3. 6. kez gerçekleşecek ödül töreni, bu kez Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirileceğinden, iş dünyasında kadın liderliğini kutlamak ve ilham verici kadın liderliğindeki scale-up lara ışık tutmak istiyoruz. Bu nedenle, ağlarınız genelinde ya kadınlar tarafından yönetilen ya da yönetim kurullarında önemli bir kadın temsiline sahip olan ölçek büyütmeler aramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Avrupa ülkeleri arasında ICT sektöründe kendimizi tanıtmak açısından bu değerli fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilmek için ilgi ve desteğinizi bekliyoruz.

​​​Türkiye’den aday gösterilecek start up olabilmek için 10 Ekim 2022 tarihine kadar ön başvurularınızı bekliyoruz.