Başlangıç Noktası – IoT Eğitimi

Nesnelerin İnterneti (IoT), iletişim ihtiyacını karşılamak yoluyla Dijital Dönüşüm’ün temelini oluşturan ana teknoloji akımlarından biridir. Fiziksel dünyamızın dijital olarak algılanabilmesi ve uzaktan yönetilebilmesi, IoT teknolojilerinin inşa etmekte olduğu dijital sinir ağıyla mümkün olmaktadır. Halihazırda internete bağlı milyarlarca cihaz, yaşamımızı ve iş yapış şekillerimizi temelinden değiştirmiştir.

Bu önemli rolünden dolayı IoT’nin ülkemizde her yanıyla daha iyi anlaşılması için Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve Başlangıç Noktası (BN), konunun Türkiye’deki uzman isimleri ve kanaat önderleri ile işbirliği yaparak Nesnelerin İnterneti eğitim programını sunuyor!

Eğitim, IoT’nin kavramsal bileşenlerinden çeşitli sektörlerdeki somut örneklerine, güvenlik, hukuk, standartlar boyutundan diğer teknoloji akımlarıyla kesişimine, adaptasyonundaki zorluklarından girişim ve iş fırsatlarına varan geniş bir yelpazede konuyu işliyor. Günlük hayatta kullanılabilecek bir IoT çözümünün uçtan uca katılımcılar tarafından hayata geçirileceği atölye çalışması ile ise pratik deneyim sağlıyor.

Toplam 9 Modülden oluşan 35 saatlik eğitim programı; Eczacıbaşı Topluluğu, İş Bankası, KPMG ve Reengen’in katılımı ve  IoT ile ilgili alanlarda uluslararası arenada çalışan akademisyen, üst düzey yönetici, IoT girişim kurucusu ve uzman eğitmenler eşliğinde devam ediyor.