EN
EN
“PAASPORT MARKETPLACE“ PROJESİNİN TANITIM VERSİYONU YAYINLANDI
“PAASPORT MARKETPLACE“ PROJESİNİN TANITIM VERSİYONU YAYINLANDI
Ana Sayfa

AB tarafından finanse edilen ve PaaS (Platform as a Service) hizmetleri ile ilgili teklifleri kullanıcılar ile bir araya getiren yalın, kesintisiz ve çevrimiçi olarak hizmet veren “PaaSport Marketplace” in ilk sürümü yayınlandı. PaaSport projesinin final sürümü ise 2016,  yılı sonunda canlıya alınarak herkesin kullanımına açılacaktır.

“PaaSport Marketplace”,  PaaS hizmetleri sunan farklı tedarikçilerin ürünlerini ve hizmetlerini kullanıcılara duyurma imkânı sağlarken, uygulama geliştiricilerinin de ihtiyaçlarına en uygun hizmetleri tek çatı altında incelemesine olanak sağlamaktadır. En önemli özelliklerden birisi ise, kullanıcıların ‘vendor lock-in’ olarak bilinen tek hizmet sağlayıcıya bağımlı olma durumunu ortadan kaldıran bir yapının PaaSport projesi ile sunulmasıdır.

“PaaSport Marketplace” semantik bir şekilde iyileştirilmiş PaaS hizmetlerine ek olarak, kaynak odaklı iş servislerinin planlanması ve hayata geçirilmesi konusunda açık standart prensibine sadık kalarak modüler, arttırılabilir, transfer edilebilir, tekrar kullanıma uygun ve ölçeklenebilir bir hizmet yaklaşımı sunmaktadır.

“PaaSport Marketplace” in ilk sürümünde, uygulama geliştiriciler PaaSport’u kullanarak kendilerine en uygun PaaS tedarikçilerini bulabilir ve uygulama profili oluşturabilirler. Bu geliştiricilere sunmayı planladıkları uygulama için ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri seçme imkânı sunmaktadır. Her seçilen servis, uygulama geliştiricinin ihtiyaçlarına yönelik olarak belirlenebilen ve değiştirilebilen servis parametreleri sunmaktadır.

Tanıtım videomuzu izleyerek daha faza fikir sahibi olabilirsiniz:

https://youtu.be/zZIRJAfp6ug

Gelecek aylarda, TBV’nin de yer aldığı PaaSport konsorsiyumu, “PaasPort Marketplace” içerisinde tedarikçiler tarafından sunulan hizmetlerin artırılması, uygulama yönetim olanaklarının artırılması ve kontrol mekanizmasının geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapacak. Bunlara paralel olarak uygulamayı geliştiren ekibimiz “PaaSport Marketplace” in güvenlik, performans ve ölçeklendirme konusunda geliştirilmesine odaklanmakla birlikte, bir sonraki sürüm öncesi belirlenen teknik sorunların çözümünü de sağlamış olacak.
PaaSport projesi ve PaaSport Marketplace hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

İLETİŞİM
Kemankeş Karamustafa Paşa Mah.
Alipaşa Değirmeni Sok. No:3 34560 Karaköy / İstanbul
TELEFON
+90 (212) 244 11 69
E-POSTA
© Copyright 2016 Türkiye Bilişim Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır
Türkiye Bilişim Vakfı’nın bilgi teknolojileri altyapısı, Eczacıbaşı Bilişim tarafından desteklenmektedir