Sürdürülebilir ve Akıllı: Aklım Fikrim Çanakkale Konferansı

Çanakkale’nin yaşanabilirliğine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Aklım Fikrim Çanakkale projesi kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilir ve Akıllı: Aklım Fikrim Çanakkale Konferansı” açılışında Faruk Eczacıbaşı konuşma yaptı. Tükiye Bilişim Vakfı YKB Faruk Eczacıbaşı, konuşmasında akıllı şehirlerin önemini vurgulayarak, sözlerine “ Akıllı şehirler, sınırlı kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak için bilgi ve iletişim teknolojilerine yatırım yapan, bu yatırımlar sonucu tasarruf eden, bu tasarrufla sağladığı hizmet ve yaşam kalitesini yükselten, doğada bıraktığı karbon ayak izini azaltan, çevreye ve doğal kaynaklara saygılı, tüm bunları yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemlerle yapan şehirlerdir.” diyerek devam etti.

Dünyadan sürdürülebilir ve akıllı şehir örneklerinin paylaşıldığı “Diyalog” oturumu Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart van Bolhuis’in katılımıyla gerçekleşti.

2017 yılından bugüne Kale Grubu ve NOVUSENS Innovation and Entrepreneurship Institute ile sürdürdüğümüz “Aklım Fikrim Çanakkale” akıllı şehir çalışmamız, Çanakkale’de gerçekleştirilen uluslararası konferans ile tamamlandı. Proje ortaklarımıza işbirliğimiz için teşekkür ederiz.