Teknoloji Girişimciliği Programı

Başlangıç Noktası Danimarka Mülteci Konseyi ve Kodluyoruz partnerliğinde gerçekleştirilen Teknoloji Girişimciliği Programı, katılımcıların kendi teknoloji tabanlı girişimlerini kurmaları, yeni iş modellerinin desteklenmesi ve yenilikçi çözüm önerileriyle dijital istihdama erişimin artırılmasını amaçlıyor.

Girişimciliğin temel kavramları, ekip kurma ve yönetme, yaratıcı düşünme ve fikir geliştirme, iş modeli ve prototipleme gibi çeşitli konularda alanında uzman kişilerden eğitim alan katılımcılar kendi girişimlerini kurma yolundaki ilk adımlarını başarıyla attılar. Katılımcılar networking etkinlikleri ile bir fikrin girişime dönüşme sürecini dinleme fırsatı elde ettiler. Program sayesinde gelişen teknolojilere farkındalıklarının arttığını belirten katılımcılar sürekli öğrenmeye devam ederek geliştiklerini vurguluyor!
Program sonunda katılımcıların eğitim süresince edindikleri bilgi birikimi ışığında kendi teknoloji tabanlı projelerini geliştirmeleri ve proje sunumlarını yapacakları hackathonlara katılımı bekleniyor. Dereceye giren 10 adet proje fikri ve erken aşama girişimleri ise sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla hibe ve mentor desteği sunuluyor!